Upisi u srednju školu 2023./2024.

JESENSKI ROK

Obavještavamo vas da je dana 19. svibnja 2023. godine u Narodnim novinama, broj 55/2023, objavljena Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024., čiji je sastavni dio i struktura razrednih odjela i broja učenika I. razreda.

Odluka je dostupna na sljedećoj poveznici:

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2023./2024. (nn.hr).

Osobna dostava upisnice i dokumenata koji su uvjet za upis

28.8.2023. 10 - 14 sati u školi

Pri odabiru srednje škole savjete i pomoć možete potražiti od nastavnika, stručnih službi škole ili Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. U odabiru srednje škole može vam pomoći i Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole.

Važno je unaprijed se informirati o različitim vrstama programa, njihovim zahtjevima i uvjetima za upis te tako u skladu s vašim očekivanjima, željama i interesima donijeti odluku o odabiru srednje škole.

Pravo upisa u 1. razred srednje škole Centra imaju pod jednakim uvjetima svi kandidati sa završenom osnovnom školom. Izbor kandidata za upis u 1. razred zasniva se na uspjehu učenika u prethodnom obrazovanju te sklonostima i sposobnostima učenika. Izbor kandidata za upis u 1. razred obavlja se prema elementima i kriterijima koje propisuje ministar. Redoviti učenici upisuju 1. razred srednje škole u dobi do 17 godina, a iznimno do 18 godina uz odobrenje Upravnog vijeća.

Kandidati se elektronički prijavljuju i upisuju putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole (https://srednje.e-upisi.hr). Sustav elektroničkih prijava i upisa u srednje škole omogućuje učenicima jednostavan, transparentan i brz upis u željenu srednju školu bez nepotrebnih administrativnih poslova koji se izbjegavaju korištenjem podataka iz sustava eMatica.

U našoj ustanovi u ovom roku možete upisati:

NAZIV PROGRAMA

TRAJANJE